سوالات متداول

انتقال تصویر دستگاه های HDCVI چگونه انجام می شود؟
ابتدا باید در قسمت شبکه دستگاه حتما رنج آی پی دستگاه هم رنج مودم گردد تا به اینترنت متصل شود سپس در قسمت سرویس شبکه سرویس P2P را فعال کرده و سریال دستگاه را در نرم افزار مورد نظر اد می کنیم.
برای تنظیمات اولیه دستگاه های XVR چه باید کرد؟
سیم مشکی و شیلد کابل صدا باید به منفی تغذیه و سیم قرمز به پلاریته مثبت تغذیه وصل شود و سیم مغزی کابل صدا به مغزی سوکت صدا
نحوه عملکرد سنسورهای IR در اسپید دام به چه صورت است؟
در دوربین های اسپید دام طراحی سنسورهای IR بستگی به مقدار زوم دستگاه دارد و اغلب با تاریک شدن هوا همه IR ها با هم روشن نمی شوند.
ورژن دستگاه را چگونه پیدا کنیم؟
برای اطلاع از ورژن دستگاه به مسیر Menu\Info\System\Version بروید
رمز عبور دستگاه را چگونه تغییر دهیم؟
وارد منوی دستگاه بشوید و به مسیر Setup\System\Account بروید، سپس کاربر مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی گزینه Modify User کلیک کنید، حال گزینه Modify Password را تیک بزنید، در قسمت Old Password، رمز قبلی و در قسمت New Password رمز جدید را وارد کنید در آخر در قسمت Confirm Password، رمز جدید را مجددا وارد کنید و روی Save کلیک کنید.
اصطلاحات PAN و TILT در دوربین مدار بسته به چه معناست؟
دوربین مداربسته گردان که در دو جهت قابل تنظیم است را به نام PAN و دوربین مداربسته گردان که در چهار جهت قابل تنظیم است را به نام TILT معرفی می کنند.
چگونه می توانیم از تصویر در حال پخش عکس بگیریم؟
کانال مورد نظر را انتخاب کنید و روی علامت دوربین عکاسی در زیر تصویر بزنید
آیا بدون NVR هم می توان از دوربین IP استفاده کرد؟
با استفاده از مرورگر وب و یا نرم افزار SPSS و یا نرم افزار های دیگری که از پروتکل Onvif پشتیبانی می کنند نیز می توانید تصاویر دوربین را دریافت کنید.
در صورت فراموشی رمز دستگاه های DVR چه کار باید کرد ؟
ابتدا تاریخ روز دستگاه را به بخش فنی شرکت ارائه کرده و پس از اخذ پسورد وارد منو شوید و پسورد را تعویض کنید.
برای اتصال میکروفن به دوربین آی پی چگونه باید عمل کرد؟
در اغلب مدل های دوربین های آی پی ورودی صدا وجود دارد، باید از طریق کابل واسط به این ورودی متصل گردد سپس در دستگاه هم باید در قسمت تنظیمات ضبط صدا را هم فعال کرد و حتما باید دقت شود که صدا به صورت زنده در محل شنیده شود. برای اطمینان پلی بک دستگاه هم چک گردد.
تاثیر کاهش و افزایش میزان شماره لنز بر میدان دید و وضوح تصویر؟
با افزایش/کاهش اندازه ی لنزها بر حسب میلی متر میدان دید کمتر/بیشتر می شود و در عوض جزئیات به راحتی قابل دید/عمق تصویر بیشتری قابل دریافت است.
سیستم تقسیم کننده تصویری (سوئیچر) چیست ؟
سیستم سوئیچر تصویردوربین مداربسته ها را به ترتیب کانال و یکی پس از دیگری، هر کدام را برای یک مدت کوتاه روی صفحه ی نمایش نشان می دهد به طوری که وقتی تصویر یک دوربین مداربسته نشان داده می شود تصویر مابقی دوربین ها از دید ما مخفی می ماند، پس در هر لحظه فقط تصویر یک دوربین مداربسته را می توان روی صفحه ی نمایش نشان داد یعنی اول تصویر دوربین مداربسته یک، تصویردوربین مداربسته دو و به ترتیب کانال های تعریف شده تصاویر کانال ها پشت سرهم به نمایش در می آید.
دوربین مداربسته عموما از چه میزان ولتاژی بهره می برد؟
- DC12V
- AC24V
لنز Auto Irish چیست؟
Auto Iris یک لنز موتوردار با قابلیت تنظیم خودکار Iris است که برای ضبط تصویر با کیفیت با نور مناسب، در شرایط محیطی‌ای که میزان نور محیط متغیر است مناسب است.
آیا می توان زمان نمایش هر کانال دوربین مداربسته را در سیستم کواد تنظیم کرد؟
در جواب باید گفت، بله. می توان زمان نمایش دوربین مداربسته ای را که اهمیت بیشتری نسبت به بقیه دوربین مداربسته ها دارد را بیشتر کرد و هم می توان مدت زمان نمایش تصویر هر کانال دوربین مداربسته را جداگانه تنظیم کرد. از طریق منوی تنظیمات دستگاه کواد می توان به این قابلیت دسترسی پیدا کرد.